Monday, October 8, 2012

NÄDALALÕPP VÄRSKAS!

..ehk PUHKUS ELU ALLIKATEL! Õnnestus eelmisel nädalal külastada kogu nädalavahetuse vältel Värska Sanatooriumit. Ma ütleks, et 10-palli süsteemis annaks hindeks 9! See oli niiiii super kogemus! Juba sinna jõudes valdas mind täielik ekstaas ja ma ei suutnud naeru oma näolt kuidagi kaotada! Ma lihtsalt irvasin nagu debiilik :D Kõik oli nii ilus. Ilm oli ilus, see kompleks oli vaimustav ning teenindus fanastiline!

Saabusime täpselt 17:00, mil oli check-in. saime kätte toa, mis oli rõdu ning järvevaatega. Kogu tuba oli sisustatud roosalt :D Täpselt minu tuba:) Õhtusöögile läksime kell 18:00, mis oli minu jaoks veits pettumus kuna see söök oli seal kogu aja vältel täielik Eesti. See on siiski raviasutus, kus valdavas osas vanurid või vanemapoolsed inimesed. Imelik oleks kaa, kui seal itaalia või hiina kööki serveeritaks. Toidu maitsel iseenesest midagi häda ei olnud.

Kogu maja oli SUPERstiilne. No tõepoolest, ma pmst igal nurgal ahhetasin, et WOW-WOOOOWWW-WOOOOWWWW! Teenindajad olid väga abivalmid ning viimasel hommikusöögil ütles mulle üks buffeetädi, et 'te olete nii rõõmus koguaeg! Ma polegi veel elus nii toredat naist kohanud!'. Nii armas :) 

Õhtul läksime baari, mis asub sanatooriumi keldrikorrusel. See on supermugav ja väga hea teenindusega koht, kus sellel päeval oli kahjuks mingi Heino sünnipäev. Sünnipäevarahvas iseenesest oli väga viisakas ja tore. Mängis tantsuks bänd. Meie lauda istus mingi purupurjus mees, kes hullult sõpsi pani ja üldse selline ülevoolav oli. See meid väga isegi ei häirinud. Meid häiris TUGEVALT aga see, et kaks ca 40ndates naist, kes ennastilmselgelt 24seks joonud, räuskasid tantsuplatsil nii kõvasti, et bändi oli vahepeal täitsa raske kuulata. Läksime seega üsna varakult tuppa.

Järgmisel hommikul ärkasime, käisime söömas ja siiiiiis vaatasime toas telekat! Ausalt! Me muidu üldse telekafännid ei ole ning saime ka kohe veelgi kinnitust, et sealt siiski pole mitte midagi vaadata. Kõik saated, millele silm jäi.. No neid oli lausa piinlik vaadata. Kokasaade 'Lusikas' oli üks neist. Need saatejuhid seal, kes vähemalt tolles saate solid, sobiks pigem kuskile kööki kokkadeks, kes oma suud ei ava. Samuti vaatasime mõned minutid kuulsat 'Glee'd. OUMAIGAAD! Vott see oli kogemus. Sellist asja on raske oma mälust kustutada. Kahjuks.

Tegime selle päeva jooksul ka mõned protseduurid. Kolm tükki sisaldus paketis ning massaaži ostsime juurde. Esmalt siis pärlivann. See on selline muliseva veega vann, kuhu tuleb paljalt sisse ronida ja 10 minutit olla. Mul pole aimugi, mida see tegema pidi, aga päris äge oli küll. Läksin sinna ujukate väel ning hakkasin juba sisse ronima, kui üks naine ütles 'võtke paljaks'. Ma küsisin, et eeee kõik võtan ära vä :D Minu jaoks oli megaawkward seal ruumis tädi ees porgandpaljaks kiskuda, seda enam, et kõik vannid olid eraldatud vaid kardinatega ning pmst võis teise varbaid näha, kes kõrval vannis :D Kristjanile muide otsiti kuskil koridori lõpus hoopis teine vann kuna ta oli tavaliste jaoks liiga pikk :D
Teine asi oli soolakamber. Meile anti mingid kitlid selga ja läksime meganummisse tuppa, kus kõik oli soolast (ma tean, sest ma maitsesin seina!:D) ning seina seest tuli soolaauru. Mul oli megaigav seal ja lasin Kristjanil pilte teha endast ning mängisin laste liivakopaga põlvini soola sees.

Kolmas asi oli massaaž. Minule tehti selg-jalad ning Kristjanile selg-pea-käed. See oli nii mõnuš ja mssöör kaa supertore.

Käisime ka ratastega ümbrust uudistadamas. Kusjuures me rataste numbriteks olid M3 & M5 xD Minek küll eriti hea kahjuks polnud.. Sõitsime mööda loodusradasid ühte vaatetorni, kus mul mõistagi vaja Feissi-pilte teha eksole :D Seal siis ukerdasin vastu prügikasti kuni ühe korraga olid nii prügikast, M3, kui Urbanik pikali maas :D Nii minulik!

Laupäeval õnnestus käia ka Setode Tsäimajas kohvitamas. Niiii mõnus koht! Me oleme seal mingi klassiekskursiooniga käinud, aga niimoodi kahekesi istudes, oli mulje ja elamus ikka hoopis midagi muud:)

Pärast kohvitamist tsillisime parklas ning millegipärast tulid jube rõõmsad laulud raadiost. Seega ma panin täiega parklarokki! :D Tantsisin nagu segane, sest siis jõudis kohale, et mul on PÄRISELT kaa kaks vaba päeva jutti!!! Käisime enne õhtusööki veel veekeskuses piljardit mängimas, kus leppisime skooriga 1-1 :)

Õhtul käisime veel Värska Veekeskuses varbaid leotamas. Kristjan tahtis rohkem ujulas ujuda ning mina rohkem saunas istuda ning veepargis hullata. Kuna sauna minekul väga hästi pole näha, kes seal saunas juba on, sattusin ma üksi kuue mehega sauna. Mina, noor ja väike tütarlaps, istusin saunas KÕIGIST meestest kauem. Ma trumpasin nad kõik täiega üle :D Selleks hetkeks, kui mina sealt lahkusin, oli seltskond juba täiesti vahetunud ning mõned isegi juba mitmendat tiiru! JUHHU, tänan issit tema ülikuumade saunade eest! Pärast veeparki lebotasime ja pläkutasime niisama ning jäime tuttu, et hommikul oma paradiisist lahkuda.

Hommikul asusime teele pmst kohe pärast hommikusööki, milleks olid pühapäevale kohaselt - pannnnnkoogid! :)

Koduteel pani Kedi muidugi GeoMaps Urbanik edition'i tööle ning eksisime täiega ära. Sadas rämedalt vihma ja oli üldse selline vastik äratulek.

Kokkuvõtets oli meie nv-tripp SUPER! Maksma läks pakett koos lisaprotseduuriga 106,5 eurot (4 protseduuri, 2 ööd, 5 söögikorda, rattalaenutus, veepargi piiramatu pääse, käimiskeppide laenutus, 1 baaripääse). Kütuse, jookide-söökide (mida me toas & baaris sõime) ja piljardi peale läks kahe peale kokku umbes 100 eurot. Seega oli meil supermõnus nv 150 per kärss. 

Soovitan Värskat soojalt. Kindlasti lähen ka ise sinna tagasi, kuid nüüd enam mitte nii lühikeseks ajaks:)


Teie spapliks,
AwesomeKitty


4 comments:

 1. Nii naersin selle lause peale: "Mul pole aimugi, mida see tegema pidi, aga päris äge oli küll." (Y) :D:D:D

  ReplyDelete
  Replies
  1. :D Haah! No ausalt. Sinna vee peale tekkis mingi imelik löga ja see vann oli täis Värska mullidega mineraalvett. Ma ei oska nüüd öelda, mida see täpsemalt ravima pidi :D

   Delete
 2. tere :)
  sattusin juhuslikult sinu blogi lugema. lugesin et kaalusid kunagi kõige rohkem 79.9 kg ja hetkel siis kaal 66ga? tahaks näha pilti sinust kus kaalusid 79 ja ka pilti hetkeseisust :) ja kuidas sa oled nii palju alla saanud ? kui su pilte vaatasin, siis imestasin küll et kaalusid vahepeal 68 jne. Ütleks vabalt et kaalud 58 nt :) endal ka kaaluga kahjuks probleemid.

  ReplyDelete
  Replies
  1. No tere-tere :) Jap, ma kaalusin tõepoolest ligi 80 kilo. Praegu kaalun juba tõesti 68-69 pidevalt kuna nüüd olen full-on kontoripliks, kes liigutab enda päevas vaid lõunale jalutamisel. Sellepärast alustasingi trenniga, et ennast vormi ajada.

   Kuidas ma nii palju alla võtsin? Esimene suurem allavõtmine toimus kohvidieedi abil. Ma lihtsalt jõingi ainult kohvi. Suhkru ja piimaga mõistagi. Ma täpselt ei mäleta, kui kaua ma seda tegin, aga umbes kuu aega kindlasti. Igatahes nädala sees sõin ühel päeval nädalas midagi, aga ülejäänud päevad elasin kofeiinist, suhkrust ja piimatilgakesest. Niimoodi jõin ma päeva jooksul ära mingi 8-9 tassi kohvi. Võtsin alla päris hästi, aga ma ei tea, kui mõistlik sellisele elustiilile siin reklaami teha on...

   Teine kord, kui võtsin alla ühe jutiga umbes kümme kilo, tegin ma seda jälle suht nälgimisega. Lihtsalt sõin ainult siis, kui tundsin, et no tõesti enam ei jõua. Niioodi möödus vahepeal kolm päeva, kui mitte midagi hamba alla ei pistnud.

   Ma tean, et need on väga ektreemsed viisid kaalu kaotamiseks, kuid kuna ma pole kunagi eriline trennipliks olnud, siis minul need töötasid. SIISKI - selliste dieetidega pead arvestama, et nahk läheb koledaks. Nt on mul prg selline tselluliit nagu vb mõnel minust 20 aastat vanemal..:(

   See dieedikuur, mis mul siin blogis üleval on, aitab kusjuures kaa väga hästi. Kuna ma kavatsen detsembris Egiptusesse sõita, siis kindlasti teen varsti isegi selle läbi. Ma saladuskatte all võin öelda, et olen 2 korda sellega alustanud, aga olen juba enne seitsmendat päeva murdunud :) Teistele ju alati parem nõu anda, kui ise selle järgi elada :DD

   Palju edu sulle dieeditamisel - millal siis veel alla võtta, kui mitte talvel? Kevadel saab juba seelikga ringi lipata! :)

   Värvilist sügist sulle,
   Kedi

   Delete

There was an error in this gadget