Thursday, October 25, 2012

FOTOEPILATSIOON! MILLEKS, KUIDAS JA KAS TÖÖTAB?

MIS ON FOTOEPILATSIOON?

Fotoepilatsioon on tegelikult juba üsna vana meetod karvaeemalduseks, kui nagu kõigi asjadega, siis massidesse on jõudnud see tunduvalt hiljem. Fotoepilatsiooniga peaks inimene saama vabaks karvakasvust KOGU ELUKS! Ehk siis karvad ei kasva töödeldud pinnale enam iial tagasi. Praeguseks on protseduur umbes 2-4 korda odavam, kui ca 10 aastat tagasi ning tegelikult on võimalik soetada endale see aparaat koju sama lihtsalt, kui käib ebayst huulepulga tellimine. 

Mina ostsin oma fotoepilatsioonivoucherid Zizu.ee'st. Olid midagi alla 30 euro natuke. Säärte-epilatsioon nimelt siis. Muidu maksab protseduur 51 €. Käiisn seda tegemas Tsikiita Ilustuudios Tartus, kus ma kohtasin nii meeldivat kosmeetikut, et ma vist armusin ära lausa. Ta on nii meeldiv, arukas ja hea teenindaja. Käisin seal veel bikiinivaha kaa tegemas, milega jäin 1234543485% rahule:) 

MIDA EI TOHI ENNE FOTOEPILATSIOONI TEHA?

Kaks nädalat enne fotoepilatsiooni ei tohi käia solaariumis ning kasutada isepruunistavaid kreeme. Paar päeva enne protseduuri tuleb piirkond, milelle protseduur tehakse, raseerida. Enne protseduuri ei tohiks sellel pinnal kasutada lõhnaõli, kreeme ja dekoratiivkosmeetikat. Karvad peavad olema ca 1-3 mm pikad. Fotoepilatsioon mõjub vaid kasvufaasis karvale. See on vaid 1 faas karvakasvu kolmest. Selle tõttu peaks protseduuri kordama 3-7 korda, et vabaneda jäädavalt KÕIGIST karvadest. 

KUIDAS FOTOEPILATSIOONI TEHAKSE?

Esmalt pisteti mulle pihku üks leping, mis vajas allkirjastamist ning sain infolehe, et lugeda kõikide DO ja DONT'side kohta. Kabinetti minnes võtsin püksid jalast ja viskasin mõnusalt toolile pikali. Kosmeetik pani mule peale teki ja andis mõnusa padja. Pähe pidin panema kaitseprillid, mis on sarnased solliprilidele. 

Esmalt mäkerdas kosmeetik mu jalad kokku sinist värvi läbipaistva geeliga. See oli mõnusalt külm ja tundus jalgadel nii äge. Siis võttis ta juba soojenenult aparaadilt sellise juhtmega seadeldise, millega hakkas muudkui pildistama. Ausalt, tuleb täpselt selline hääl nagu keegi muudkui pildistaks mingi vanaaegse fotoaparaadiga. Nägin prillide alt, et tuba muutus punaseks, kui välk käis. 

Kõigepealt tegi ta jalgadel kolm tiiru kolme pikka joont 'pildistades' (iga flashi vahe on ca 3-4 sekundit - jah ma lugesin :D), seejärel pidin pöörama ümber ja täpselt sama palju ka tagant poolt. Ma ei tundnud absoluutselt valu. Vahepeal käis selline mõnus surin läbi nagu oleks väikse elektrilöögi saanud (ma olen vist hiage inimene, et seda mõnusaks pean). Teisel korral käin ma kusjuures selili olles üldse magama :D See on tõesti 99,9% valutu prodetuur. 

KUIDAS KÄITUDA PÄRAST FOTOEPILATSIOONI?

Pärast protseduuri puhastas kosmeetik piirkonna ja kandis peale mingit kreemi. Ongi kõik. Tunnike möödas ja protseduur läbi. Pärast fotoepilatsiooni ei tohi käia solaariumis ega kasutada pruunistavaid kreeme.. Täpselt nagu ennegi:) Lisaks ei tohi raseerida piirkonda enne, kui järgmisele protseduurile tuled. See peaks siis juhtuma ideaalis ca 2-3 nädala (ravi alguses) või 4-5 nädala (ravi lõpus) pärast. raviperioodil ei ole mõistlik kasutada kõrge keemiasisaldusega kosmeetikavahendeid.

KAS FOTOEPILATSIOON TÖÖTAB?

Umbes nädalapäevad pärast protseduuri peaksid karvad ise välja kukkuma või murduma. Minul jäi vahele pisut pikem periood ning tõepoolest - mitmesse kohta lihtsalt enam karvad ei kasvanudki! Karvakasv oli juba pärast esimest protseduuri kahanenud ca 30%. Võin tõsiselt öelda, et protseduur aitab väga hästi! :)

KAS FOTOEPILATSIOON SOBIB IGAÜHELE?

Pmst küll, kui sa pole rase ega ei imeta (parem, kui ei ole ka menstruatsiooni). Haigused nagu suhkrudiabeet, südame-veresoonkonnahaigsued, onkoloogilised haigused, nakkushaigused ja herpese äge vorm on samuti vastunäidustatud. Siiski ei saa ka fotoepilatsiooni teha püsimeigile, haavanditele ning tatoveeringutele. Kõige efektiivsem on see protseduur neile, kellel on hele nahk ja tumedad karvad. Seega - JESS! Üks kordki võin õnnelik olla oma itaallase karvakasvu üle :D

Ma tõsiselt soovitan, kellele vähegi karvad (või sissekasvavad karvad - nagu mul) muret teevad - koguge veidi raha ja käige fotoepilatsioonis. See on tõesti väärt investeering:))

Teie juba vähem-karvane,
AwesomeKitty

1 comment:

  1. Hei,

    Nüüd aasta protseduurist möödas, kas tulemus on püsima jäänud? Hea kui saaksid väikse update'i teha.

    Jaanika

    ReplyDelete

There was an error in this gadget