Monday, April 30, 2012

Keratiinhooldus ehk Brazilian Keratin Treatment

Pikalt-pikalt olen ma tahtnud lasta juustele teha keratiinhooldust. Täna sai see siis lõpuks teoks! Hetkel on emotsioonid hullult laes ja jube uskumatu on mõelda, et jätan oma parima sõbranna EVEEEEER - mu sirgendajakese. Hooldusega olen superrahul ja väga põnevil olen muidugi lõpptulemuse ees.

Mis on üldse keratiinhooldus ja mida ta teeb? Kopin siia tutvustuse:

See on revolutsiooniline protseduur, mis parandab kahjustatud juuksed, muutes need pehmeks, läikivaks, kergesti käsitletavaksja mittekahuseks kuni neljaks kuuks. Asendab keemilist sirgendamist - juukseid tervendaval moel saate siledad ja kahuvabad juuksed.

Olen nii kaua, kui ennast (omaarust) iluteadlikuna mäletan kimpus olnud oma VÄGA kreiside, katkiste ja ebanormaalsete juustega. Olin ulmenoor, kui õega soenguid tehes leidsin, et oohhoo alumised juuksed on maru üleliigsed ja ajasin need mingi žiletitaolise asjaga lihtsalt maha! Ema avastas ükskord saunas, et tere tore - ta verinoor tütar on nüüd isehakanud juuksur! Pärast seda lõigati mulle üsna 'potisoengu' sarnane asi pähe.. Pärst seda, kui hakkasin saama taskuraha, oli iganädalane protseduur salaja juuste värvimine - küll siniseks, roheliseks, oranziks.. Siis jälle mustaks, siis vaja blondeerida, oih vale värv, värmine uuesti, eiei, see ei sobi, teeme kohe midagi muud hoopis. Mäletan korda, kui läksime sõbrantsiga pärast koolitunde sõbra pööningule juukseid siniseks värvima. Värv peas saime aru, et ega me ei saa ju sõbra juures värvi maha pesta kuna ta ema oli kodus. Istusime siis kahekesi rataste selga ja kihutasime poolteist km läbi linna kohaliku järve äärde oma potisiniseid tuuste loputama. Umbes eluaastad 12-15 olid jube popid minu jaoks lõngapatsid! (Eriline reidikas kaa siia illustratsiooniks xD)

Peale minu arvasid veel kaks inimest, et see soeng on normaalne, teised kutsusid mind lõngakeraks jms. Iga patsikorraga tuli juukseid maha meeeeeletus kogustes, aga see mind ei heidutanud. Ühel korral oli mul peas 150 patsi ning pärast mõnenädalast kandmist ei tulnud need mul enam peast ära. Nii ma istusin dušši all mitu tundi, nutsin valust ning rebisin juukseid puruks, et lõnga kätte saada. Ma võiks siia kirjutada kümneid debiilseid lugusid, mida ma oma juustega ca 10 aasta jooksul teinud olen. SRSLY NAGU! 

Viimased 2 aastat on mul olnud peas igasugu pikendused - keratiinkinnitus, clip-in ning mirco-rings. Teen kindlasti eraldi postituse kõikidest headest ja halbadest külgedest ehk siis JUUKSEPIKENDUSED EXPLAINED & EXPOSED! 

Praeguseks on mul juuksed ülikahjustatud blondeerimisest, igapäevasest sirgendamisest ja pikendustest. Umbes poolteist kuud tagasi otsustasin, et proovin oma juuksed nüüd tasapisi tagasi kasvatada ja olen selleks päris palju juba teinud - isegi mu juuksur kiidab mind, et juuksed kasvavad juba päris jõudsasti:)

Nüüd aga tagasi kertiinhoolduse juurde. 

Esimene step oli juuksepesu sügavpuhstava šampooniga. VÄGA imelik oli juukseid pesta ja mitte kasutada maski või palsamit - juuksed olid hullemad, kui eales varem!

Teine samm - juuste kuivatus. Kuivatasin ise fööniga juuksed ära. Täiesti kuivaks, et saaks pähe panna vedela keratiini. 

Kolmandaks pani juuksur mulle pähe keratiini. Kandis selle peale juuksevärvipintsliga. Kusjuures see keratiin ise lõhnas niiiiii magusalt, kuid pidi kuumutamisel väga kibedaid aure eritama, mis silmas vee välja võtavad lausa. 

Vahepeal pidi vahend vist umbes pool tundi peas olema. Mõjuaeg vms.

Seejärel kuivatas ta mul salk-salgu haaval juuksed ära. See võttis kauem aega, kui tavaline kuivatus kuna see keratiin on umbes sellise paksusega vedelik nagu juuksevärv vms. 

Peale kuivatust hakkas ta väikeste salkude haaval mu juukseid sirgendama. Sealjuures käis ta silmi kuivatamas, sest ütles, et need aurud teevad silmale haiget. Mõtlesin, et ta oleks võinud kanda sellist gaasimaski nagu Caateri lavakostüümid olid kunagi:)

Kui protseduur iseesest oli läbi viidud, lõikas ta mu juuksed ühtlaseks. 

Hooldus kestis umbes 1,5 h ja oli täiega mõnus, kui keegi koguaeg juuste kallal askeldab. Uni tuli isegi veits peale:P

1. pilt - pärast pesu
2. pilt - pärast vedela keratiini pähe möksimist
3. pilt - sirgendus in action
4. pilt - lõpptulemus! wiiiii
Enne-pärast
Järelhoolduses tohib kasutada vaid sulfaadivabu tooteid kuna vastsel juhul pesed keratiini juustest välja vaid mõne nädalaga. Selleks on Matrixi looduslik juuksehooldusvahendite sari, Schwartzkopf on samuti välja andnud roosade pudelitega tootesarja 'Color Save', kuid minu jaoks oli 200 ml šampoon 11 eurot liiga kallis ning ostsin hoopis Tigi 'Rockaholic' Sulfaadivaba (oranžid pudelid) šampooni ning palsami kokku vähem, kui 33 euro eest - mõlemad pudelid on 750 ml. 

72 hooldusejärgsel tunnil ei tohi ka juuksed märjaks saada - kui juhtub siiski, et saavad, siis tuleb käääääähku see koht üle sirgendada. Ei tohi ka kanda juustes mingisuguseid klambreid, kumme, nõelu ning hea oleks, kui juustega ei tehtaks mitte midagi - isegi kõrva taha panek võib lõpptulemust mõjutada. 

Uue postituse teen kindlasti pärast esimest pesu ning räägin, kas TÕESTI võin ma sirgendajst loobuda ;)

TÄIENDUS, 16.05.2012 
Nüüdseks on möödas ühe kahe nädala ja ca 10 pesu. Pärast umbes 7-8 pesu pidin ma šoki saama, kui lugesin, et Tradehouse'i müüja poolt soovitatud 'sulfaadivaba' palsam sisaldas sulfaati!! Ja see oli esirinnas seal, mitte kuskil taga mingi lisaianena. Ma olin täiesti šokis, ausalt. Siis otsisin ma oma teised palsamid-maskid välja ning tõdesin, et ühes salongist ostetud maskis sulfaati ei leidu ning ka mu platsenta-palmsamis (Placent-Activ palsam, mis on müügil apteekides ja Rosalindi kauplustes ca 7-11 euroga ning soodustab juustekasvu tänu vaalaplatsenta sisaldusele)  mitte. Eks ma alguses pesin siiski keratiini juustest selle Rockaholicu palsamiga välja, kuid loodan, et ei teinud mingeid hulle kahjustusi. Siisi juuksed on pärast pesu sirged ja ilusad - eriti tukk!:) See kuivab no nii ilusti soengusse nagu oleks veetnud tund aega viimistlustoodetega mässates:D Enidselt on kavas minna hoolduse mõju kadumisel seda kindlasti uuesti tegema:) See on absoluutselt parim asi, mis mu juustega ever juhtunud on:))) GO KERATIIN!

TÄIENDUS 28.11.2012
Nüüd teen keratiinhooldust ka ISE! Loe lähemalt siit. 

Ilusat volbriööd, my co-witches! Kõrget lendu kõigile! :)

Muahh! 

Awesome Kitty 

No comments:

Post a Comment

There was an error in this gadget